Od 1. ledna platí nová vyhláška Ministerstva životního prostředí. Ta ukládá městům a obcím třídit na svém území od 1. ledna kov (stejně jako plasty, papír či sklo) a bioodpad minimálně v období od 1. dubna do 31. října. Podle vládou schváleného plánu odpadového hospodářství je prioritou snížení maximálního množství biologicky rozložitelných komunálních odpadů ukládaných na skládky v roce 2020. A to tak, aby podíl této složky činil v roce 2020 nejvíce 35 procent z celkového množství biologicky...
ČIŽP se nechystá hned aktivně kontrolovat obce, jak zajišťují třídění kovů a bioodpadů
Celý článek: http://www.tretiruka.cz/news/cizp-se-nechysta-hned-aktivne-kontrolovat-obce-jak-zajistuji-trideni-kovu-a-bioodpadu/
Zdroj: Tretiruka.cz - odpady