Během dnešního setkání místopředsedy Evropské komise pro energetickou unii Maroše Šefčoviče a předsedy bulharské vlády Bojka Borisova byla nastíněna možnost, že by se Bulharsko stalo distribučním místem plynu pro jihovýchodní Evropu v rámci vytváření energetické unie v EU. K tomu je ale zapotřebí mimo jiné velkých investic do infrastruktury. Šefčovič zároveň oznámil vytvoření pracovní skupiny na vysoké úrovni, která se zaměří na zhodnocení současného stavu bulharské infrastruktury a možností,...
Bulharsko by se mohlo stát centrem distribuce plynu pro jihovýchodní Evropu
Celý článek: http://www.tretiruka.cz/news/bulharsko-by-se-mohlo-stat-centrem-distribuce-plynu-pro-jihovychodni-evropu/
Zdroj: Tretiruka.cz - energie