Stát by mohl v blízké době začít vyplácet majitelům autovraků příspěvek za jejich trvalé vyřazení z provozu. Jeho výše by se mohla pohybovat kolem 3000 až 5000 korun za auto. Uvedl to dnes ředitel Sdružení automobilového průmyslu Antonín Šípek. Příspěvek by měl podle Šípka pomoci k odstranění nejstarších neekologických aut z tuzemských silnic. Nepůjde o šrotovné, které by bylo vázané na nákup nového vozu, a proto bude moci být příspěvek využitý i na nákup novější ojetiny. Podle mluvčího MPO...
Možná příspěvek na likvidaci autovraků bude možné využít na pořízení ojetiny
Celý článek: http://www.tretiruka.cz/news/mozna-prispevek-na-likvidaci-autovraku-bude-mozne-vyuzit-na-porizeni-ojetiny/
Zdroj: Tretiruka.cz - odpady