Na železniční trať v České republice dnes poprvé vyjel osobní vlak tažený lokomotivou na zemní plyn (CNG). Ověřovací provoz lokomotivy řady 714 CNG zahájili zástupci Českých drah (ČD) a společnosti Vítkovice Doprava. Lokomotiva vznikla přestavbou z dieselové lokomotivy řady 714 a měla by být schopna na jedno naplnění urazit až 1500 kilometrů. Záleží ovšem na profilu trati a hmotnosti samotného vlaku. Provoz by měl být zhruba o 40 procent levnější než u lokomotivy s podobnými parametry na naftu....
Na trať v ČR poprvé vyjel osobní vlak na CNG
Zdroj: Tretiruka.cz - energie