Prvního března vstupuje v platnost vyhláška, která zakazuje platit za kovy ve sběrnách hotově. Ministr životního prostředí Richard Brabec zdůrazňuje, že je to pouze první krok v boji s nepoctivými jednotlivci a sběrnami. "Výkup kovů je provázený mnoha tisíci trestných činů a přestupků, což je neakceptovatelné," řekl. Podle Sdružení výkupců a zpracovatelů druhotných surovin je vyhláška nevymahatelným paskvilem a jeho členové jsou připraveni se v případě postihů soudit. Více...
ČT24: Vyhláška zatrhne sběrnám platit za kovy hotově. Budou ji akceptovat?
Celý článek: http://www.tretiruka.cz/news/ct24-vyhlaska-zatrhne-sbernam-platit-za-kovy-hotove-budou-ji-akceptovat-/
Zdroj: Tretiruka.cz - odpady