Výbor pro životní prostředí (ENVI) dnes v Evropském parlamentu odhlasoval reformu systému emisního obchodování (EU ETS). Jejím základem bude vytvoření takzvané rezervy tržní stability, do které se budou ukládat přebytečné emisní povolenky. Europoslanci v ENVI se postavili za to, aby rezerva začala fungovat 31. prosince 2018, de facto tedy na začátku roku 2019. Evropská komise původně navrhla, aby to bylo až od roku 2021, kdy v ETS začíná nové obchodovací období. Více na EurActiv -...
Od poloviny roku 2018 by mohly přebytečné emisní povolenky EU směřovat do rezervy
Celý článek: http://www.tretiruka.cz/news/od-poloviny-roku-2018-by-mohly-prebytecne-emisni-povolenky-eu-smerovat-do-rezervy/
Zdroj: Tretiruka.cz - ovzduší