V České republice od roku 1990 díky modernizaci průmyslu výrazně klesly emise skleníkových plynů. K roku 2012 stát snížil celkové emise skleníkových plynů proti roku 1990 o 33 procent, plní tak závazky Kjótského protokolu s předstihem, stejně jako celá Evropská unie.
Například skupina ČEZ vydala na snižování emisí oxidu uhličitého více než 120 miliard Kč. Plánuje dokončit novou moderní elektrárnu v Ledvicích a modernizaci elektrárny v Prunéřově. Třinecké železárny daly za posledních deset let...
Česko snížilo od roku 1990 o třetinu emise skleníkových plynů, průmysl investoval miliardy
Zdroj: Tretiruka.cz - ovzduší