Nárůst emisí oxidu uhličitého (CO2) z energetického sektoru se loni v celosvětovém úhrnu zastavil, informovala Mezinárodní energetická agentura (IEA). Poprvé přinejmenším po 40 letech se stalo, že jejich množství stagnovalo v době globálního hospodářského růstu, uvedla mezivládní organizace. Roční celosvětové množství emisí skleníkového plynu loni zůstalo na 32 gigatunách, tedy na stejné úrovni jako v roce 2013.
Důležitým faktorem podle britské klimatoložky Corinne Le Quereová by mohlo být to,...
Globální energetické emise CO2 loni po dlouhé době nerostly
Celý článek: http://www.tretiruka.cz/news/globalni-energeticke-emise-co2-loni-po-dlouhe-dobe-nerostly1/
Zdroj: Tretiruka.cz - ovzduší