Obyvatelé středoamerické Kostariky používají od začátku letošního roku výhradně elektrickou energii, která pochází z obnovitelných zdrojů. Země těžící z příznivých přírodních podmínek se tak stala vůbec prvním státem na světě, kde přestali využívat elektrárny na fosilní paliva. Kostarika zhruba 80 procent energie vyrábí ve vodních elektrárnách. Těží rovněž z toho, že na svém území má řadu sopek, a díky tomu přibližně desetina energie pochází z geotermálních zdrojů. Zbytek generují solární a...
Kostarika jako první země používá jen obnovitelné zdroje
Zdroj: Tretiruka.cz - energie