Třídění odpadů v Jihlavě se v loňském roce zvýšilo z 29 na 36 procent. Poměrně výrazný pokrok v třídění opadů radnice přikládá několika věcem. Loni spustila motivační program, do kterého se zapojilo už bezmála osm tisíc obyvatel města.
V číslech to znamená, že v roce 2013 každý Jihlavák vyhodil 266 kilogramů odpadů, z toho vytřídil 71 kilogramů, loni byla průměrná produkce odpadu na jednoho obyvatele 292 kilogramu, ale každý vytřídil průměrně 105 kilo odpadů, které putovaly buď k novému využití...
V Jihlavě třídí 36 procent odpadů, pomáhá motivační program
Celý článek: http://www.tretiruka.cz/news/v-jihlave-tridi-36-procent-odpadu-pomaha-motivacni-program1/
Zdroj: Tretiruka.cz - odpady