Z našeho genomu vědci vyčetli, že před nějakými 300 generacemi jsme, my muži, spadli do hrdla láhve a byli na hranici vymření. Jenže to nějak nehraje s tím, že to mělo být v době, kdy celková populace rostla. Vysvětlit se to dá organizací společnosti na principu harémů. A když popustíme uzdu fantazii, stejnou změnu v genomu by přivodily hromadné kastrace, vyvražďování mužských neviňátek, či dobrovolně široce uplatňovaný celibát. Nejpravděpodobnějším se jeví uplatnění bohatství a moci. A to mluvíme o době kamenné!
Pravdoláskovství v naší evoluci? Zapoměňte!
12. dubna 2015 14:27
Vzdělání
Celý článek: http://www.osel.cz/index.php?clanek=8190
Zdroj: Osel.cz