První mezinárodní konference ,,Ovzduší bez hranic" prohlubuje spolupráci mezi českým, polským a slovenským pohraničím. Představitelé těchto zemí se chtějí vzájemně inspirovat v ochraně životního prostředí a najít společné řešení pro zlepšení kvality ovzduší ve slezském regionu. Sloužit k tomu má sdílení zkušeností, zavádění úspěšných řešení a také společná komunikace mezi zeměmi, ale i navenek vůči EU. Moravskoslezský region například úspěšně snížil průmyslové emise, polští sousedé zase nalezli...
Emise za posledních deset let velké průmyslové podniky snížily, naopak z lokálních topenišť i dopravy rostly
Zdroj: Tretiruka.cz - ovzduší