Nové automobily prodané v roce 2014 emitují v průměru o 2,6% méně emisí CO2, než ty, které se prodaly v roce 2013. Průměrná úroveň emisí nového vozu byla 123,4 g oxidu uhličitého (CO2) na kilometr, přičemž cíl pro rok 2015 činí 130 g CO2 na kilometr. Od roku 2010, kdy se začalo s monitoringem, se emise CO2 snížily o 17 g na jeden kilometr (12%). Další cíl, který budou muset výrobci automobilů splnit do roku 2021, činí 95 g CO2 / km. Informace zveřejnila Evropská agentura pro životní prostředí...
Průměrné automobilové emise CO2 dosáhly loni už cíle roku 2015
Celý článek: http://www.tretiruka.cz/news/prumerne-emise-co2-z-novych-aut-dosahli-loni-uz-cile-roku-2015/
Zdroj: Tretiruka.cz - ovzduší