O několik desítek procent ze současného jednoho procenta by mělo v průběhu deseti let v kraji vzrůst energetické využívání odpadů. Bude s tím počítat také nový plán odpadového hospodářství, který se nyní v kraji připravuje. Řekl to Michal Rásocha, vedoucí oddělení odpadů Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě, na konferenci Odpady 21. V regionu se proto i nadále počítá s výstavbou Krajského integrovaného centra pro energetické využívání komunálních odpadů (KIC). Více ZDE
Moravskoslezský kraj chce zásadně zvýšit energetické využívání odpadů
Celý článek: http://www.tretiruka.cz/news/moravskoslezsky-kraj-chce-zasadne-zvysit-energeticke-vyuzivani-odpadu1/
Zdroj: Tretiruka.cz - odpady