Většina lidí v Česku by byla ochotná změnit své chování při využívání zboží, potravin a energie tak, aby byla jejich spotřeba šetrnější k životnímu prostředí. Naopak málo lidí chce měnit své zvyky v oblasti dopravy. Takové jsou závěry projektu Technologického centra Akademie věd ČR. Dotazovaní lidé by uvítali prodloužení záruční doby výrobků, možnost jejich opravy i jasné označení míry jejich "udržitelnosti". Největší zodpovědnost za udržitelnou spotřebu dávají čeští spotřebitelé sami sobě, současně požadují i roli veřejné správy v této oblasti.
Většina Čechů je pro udržitelnou spotřebu. Aut se však vzdát nechceme
28. dubna 2015 1:17
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vetsina-cechu-je-pro-udrzitelnou-spotrebu-aut-se-vsak-vzdat-nechceme
Zdroj: Ekolist.cz