Ke staré drůbežárně vede cestička lemovaná odpadky a slepičími výkaly. Na jejím konci parkuje už několik let zrezivělé torzo traktoru. Pod ním se popelí několik opelichaných slepic, nad kterými drží patronát vychrtlý kohout. Podlouhlý barák by neskýtal pohodlné útočiště ani slepicím, teď jej však musí obývat lidé. Nemají na vybranou. Když sem dorazili začátkem srpna loňského roku ze svého rodného Sindžáru, čekali, že tu zůstanou jen pár dní. Zanedlouho už to bude rok. A vyhlídky na důstojnější bydlení stále žádné. číst dál
Mezi slepicemi a škorpiony
5. května 2015 7:07
Příroda
Zdroj: Lidé a Země