Vědci ze Sheffieldské univerzity v Anglii navrhují uložit jaderné odpady do hlubokých podzemních vrtů. Podle nich by takové řešení bylo levnější, rychlejší a technicky nenáročnější než klasické hlubinné úložiště. Testovací vrt vznikne příští rok v USA. Vědci tvrdí, že veškerý britský vysokoaktivní odpad z přepracování použitého paliva by se vešel do pouhých šesti vrtů hlubokých 5 km, které by šlo umístit do areálu zhruba o velikosti fotbalového hřiště. Odpady by ve vrtu byly...
TT: Bude se jaderný odpad zavrtávat pod zem?
Zdroj: Tretiruka.cz - energie