Skupina ČEZ hodlá otevřít byznys s obnovitelnými zdroji novým investorům, píše dnes E15. Firma připravuje prodej sedminového podílu ve fondu ČEZ OZ, v němž soustředí desítky svých českých akvizic. Více než pět milionů akcií fondu už ČEZ uvedl na pražskou burzu a zvažuje prodej až poloviny cenných papírů fondu. O podíl by mohly mít zájem zahraniční investiční fondy, které se zaměřují na obnovitelné zdroje a energetickou infrastrukturu. ,,I po prodeji podílu hodláme zůstat majoritním vlastníkem...
ČEZ dal na burzu část fondu se zelenou energií
Zdroj: Tretiruka.cz - energie