Likvidace jedné z největších ekologických zátěží v České republice bude pokračovat. Státní podnik DIAMO dokončil výběrové řízení na odstranění zbylých kalů v lagunách po chemičce Ostramo v Ostravě a podepsal smlouvu se společností AVE CZ odpadové hospodářství, s.r.o. Do pěti let by měly být kaly energeticky využity a v souladu se zákonem o odpadech definitivně odstraněny. O ukončeném výběrovém řízení dnes informovalo Ministerstvo průmyslu a obchodu. Více ZDE
Kaly z ostravských lagun energeticky využije a odstraní společnost AVE CZ
Celý článek: http://www.tretiruka.cz/news/kaly-z-ostravskych-lagun-energeticky-vyuzije-a-odstrani-spolecnost-ave-cz/
Zdroj: Tretiruka.cz - odpady