Provozovatel české přenosové soustavy, společnost ČEPS, uvedl v rozvodně Hradec u Kadaně do provozu dva ze čtyř PST transformátorů (Phase Shifting Transformers). Spuštěny byly ve dvou fázích - na začátku ledna a minulý týden v pátek. Na jedné ze dvou propojovacích linek s východní částí Německa tak mohou od 13. ledna dispečeři lépe regulovat toky elektrické energie a udržovat je v bezpečných mezích. Spuštění obdobných strojů v rozvodně Röhrsdorf předpokládá tamní provozovatel přenosové...
ČEPS spustil dva nové transformátory regulují toky elektrické energie z Německa
Celý článek: http://www.tretiruka.cz/news/ceps-spustil-dva-nove-transformatory-reguluji-toky-elektricke-energie-z-nemecka/
Zdroj: Tretiruka.cz - energie