Situace energetické firmy ČEZ je podle jejího šéfa Daniela Beneše v mnohém schizofrenní. Na jedné straně má tato polostátní společnost většinu aktiv v tradiční energetice, na druhé se snaží podnikat i v té moderní, která ale její původní byznys pomalu likviduje. Stejně tak jsou zde dva protichůdné postoje akcionářů. "Cíle jsou tady ekonomické i celospolečenské a jsou někdy v protikladu," říká Beneš v rozhovoru pro HN. Drobní akcionáři by nejraději viděli co největší dividendu, stát má zase s...
Beneš pro HN: ČEZ trpí schizofrenií a podporou moderní energetiky likviduje svůj původní byznys
Zdroj: Tretiruka.cz - energie