O víkendu proběhlo ve Švýcarsku všelidové referendum o nové energetické strategii v němž se Švýcaři celkem jasně vyslovili proti dalšímu využívání jaderné energie a proti budoucí stavbě dalších jaderných bloků. V zemi je nyní 5 funkčních jaderných elektráren, první by se měla uzavřít už v roce 2019. Země se chce nadále ještě více zaměřit na obnovitelné zdroje energií, které již nyní obstarávají cca 60% vyprodukované elektrické energie.
Mohlo by Vás zajímat:
Politické vedení...
Švýcaři odmítli v referendu jadernou energii
Zdroj: Tretiruka.cz - energie