Evrospká rada se v pondělí dohodla na své společné pozici k revizi směrnice o energetické účinnosti, jejímž cílem je upravit stávající opatření v oblasti energetické účinnosti tak, aby EU splnila své cíle stanovené pro roky 2020 a 2030. Cílem směrnice je zvýšit energetickou účinnost o 30 %. Rada se taktéž dohodla na své společné pozici k revizi směrnice o energetické náročnosti budov. Budovy jsou z nejméně energeticky účinných oblastí v EU, která má na svědomí až 40 % celkové spotřeby energie....
Rada se dohodla na pozici ke směrnicím o energetické účinnosti a o energetické náročnosti budov
Zdroj: Tretiruka.cz - energie