Švýcarský národní fond podpořil výzkum nových materiálů na výrobu elektrolytů pro akumulátory, které by v budoucnu měly nahradit limitované lithium. Jedná se o pevné elektrolyty na bázi sodíku a hořčíku, které mají mnoho pozitivních vlastností. Především jsou velmi hojné, netoxické a nejsou spojeny s nebezpečím výbuchu nebo požáru. Vyvinuty byly pevné krystalické elektrolyty, v nichž se sodík pohybuje dostatečně rychle. Jedná se o sodné borohydridy. Sodík na jednotku hmotnosti uloží méně energie než lithium a proto by se hodil do instalací, kde nezáleží na velikosti. Výhoda hořčíku spočívá v jeho dvojmocnosti, a proto je volumetrická hustota náboje téměř dvojnásobná ...
Nové elektrolyty nahrazující lithium
7. května 2017 19:41
Solární energie
Zdroj: eurosolar.cz
Sezóna domácích fotovoltaik začíná. Je nejvyšší čas na revize, které zvýší výkon a předejdou opravám