Podle Claudie Kemfertová, profesorky energetického hospodářství a vedoucí energetického a ekologického oddělení na DIW, je obchod s emisními povolenkami nejenom klimapoliticky neúčinný, ale dokonce klinicky mrtvý. Obchod s nimi je zahlcen jejich množstvím a obrovským lobistickým tlakem jednotlivých aktérů a participujících zemí. Evropští poslanci chtějí tento obchod znovu rozběhnout a snížit jejich celkové množství, takže by cena stoupla na 20 euro za tunu. Je to sice krok správnám směrem ale jistě nepředstvuje potřebné pobídky, které by vedly k dekarbonizaci hospodářství. Podle Kemfertové je třeba využít širší paletu možných nástrojů.Minimální cena certifikátů je dobrá myšlenka, ale činí emisní obchod ...
Emisní obchod je mrtvý?
19. února 2017 19:41
Solární energie
Zdroj: eurosolar.cz
Sezóna domácích fotovoltaik začíná. Je nejvyšší čas na revize, které zvýší výkon a předejdou opravám