Do havarovaného reaktoru číslo 2 ve Fukušimě byl poprvé od havárie spuštěn robot, který měl za úkol prověřit stav reaktorové nádoby. V ní byla zjištěna radiační hodnota ve výši 530 Sv, která by člověka zahubila během vteřin. Během dvou hodin v reaktoru se poškodila kamera. TEPCO mělo připravenou další, ale nejprve se budou zjišťovat příčiny selhání a jeho rozsah. Situace naznačuje, že práce s havarovanými či odstraňovanými reaktory bude složitější, než se zdálo. Více.
 
Robot ve fukušimském reaktoru poškozen
12. února 2017 19:41
Solární energie
Zdroj: eurosolar.cz
Sezóna domácích fotovoltaik začíná. Je nejvyšší čas na revize, které zvýší výkon a předejdou opravám