Uvnitř havarovaného fukušimského reaktoru číslo 2 byla naměřena nevyšší úroveň radiace od havárie v roce 2011, vyšší než 530 Sv (Sievertů). Poslední hodnota, kterou někteří odborníci nazvali "nepředstavitelnou" je mnohem vyšší, než ta, která byla naměřena ve stejné části reaktoru hodinu předním. Jednotlivá dávka 1 Sv způsobí radiačně indukované onemocnění, 5 Sv zabije polovinu ozářených během měsíce a 10 Sv je fatálních během týdnů.
Ve stěně reaktoru byla zjištěna díra o průměru jednoho metru, která patrně vznikla protavením jaderným palivem po havárii. Přítomnost vysoké radiace znesnadňuje úsilí na odstranění zbytků havarovaných reaktorů.
Cena odstranění a dekontaminace reaktorových zbytků vyšplhala od roku 2011 ...
Fukušima září stále silněji
5. února 2017 19:41
Solární energie
Zdroj: eurosolar.cz
Sezóna domácích fotovoltaik začíná. Je nejvyšší čas na revize, které zvýší výkon a předejdou opravám