V médiích či prohlášeních se často hovoří o prašnosti PM10 či PM2,5. I já jsem již v několika předchozích kapitolách tyto zkratky použil. Co ale přesně znamenají? Je to pouze prach? A proč je nebezpečný? PM pochází ze dvou anglických slov particulate matter. V ČR se pro toto označení vžily…
Co je to za prach to PM10 a PM2,5 ?
20. červenece 2017 15:13
Ovzduší
Zdroj: Blog o ovzduší