Nepřímé emise z fotovoltatiky a větru jsou desetkrát nižší, než při zachycování oxidu uhličitého ze spalin v tepelných elektrárnách. ,,Skutečně čisté uhlí neexistuje, konvenční způsob výroby elektřiny z uhlí dnes vede k emisím okolo 1000 gramů CO2 ekvivalentu na jednu kWh. Zachycením oxidu uhličitého lze snížit emise o 90%, ale emise spojené s celkových životním cyklem zůstanou zachovány" říká Gunnar Luderer, výzkumník energetických systémů na Potsdamském institutu pro klima a vedoucí projektu. "...abychom udrželi klima pod 2°C, je zapotřebí prakticky bezuhlíkaté zásobování elektřinou. Přitom je stále méně pravděpodobné, že by spalování uhlí v budoucnu hrálo nějakou velkou roli, rovněž se ...
Uhlí nemá perspektivu ani s CCS
17. prosince 2017 10:30
Solární energie
Zdroj: eurosolar.cz
Sezóna domácích fotovoltaik začíná. Je nejvyšší čas na revize, které zvýší výkon a předejdou opravám