Letos měl začít fungovat nejnovější jaderný rektor, který buduje francouzsko-německá společnost Areva-Siemens spolu s finskou firmou Teollisuuden Voima (TVO). Elektrárna, která měla stát 3 miliardy euro, se zřejmě rozběhne až v polovině roku 2012 a náklady prý dosáhnou nejméně 5,3 miliardy. Poslední odklad nařídil finský úřad pro jadernou bezpečnost, který zakázal pokračovat ve svařování reaktoru. Kritizoval špatný dohled nad firmami, které pracují na jednorázové smlouvy, píše deník Guardian.
Guardian: Finský reaktor bude dražší a nejdříve v roce 2012
23. října 2009 12:00
Obecné
Celý článek: http://www.ekolist.cz/zprava.shtml?x=2202771
Zdroj: Ekolist.cz