Vodní elektrárna Kořensko, jejíž turbínu pohání odpadní voda z jaderné elektrárny Temelín, vyrobila loni 2033 megawatthodin (MWh) elektřiny. Ušetřila tak emise přes 1500 tun oxidu uhličitého. Její loňská výroba, meziročně podobná, by pokryla potřeby malého města, sdělil temelínský mluvčí Marek Sviták.
Elektrárna Kořensko vyrobila z temelínské odpadní vody 2033 MWh, ušetřila 1500 tun CO2
31. ledna 2022 11:30
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz