Liberec nechá své dominanty jako radnice, divadlo, muzeum a kostely osvětlené dál celou noc. Podnět z pracovní skupiny města Rady pro klima, aby se slavnostní nasvícení fasád na část noci vypnulo, vedení radnice zamítlo. Podle náměstka primátora Jiřího Šolce (Starostové pro Liberecký kraj - SLK) hlavním důvodem je obava, že bez nasvícení by stouplo riziko vykradení objektů.
Liberec nechá své dominanty v noci nasvícené, nechce zvyšovat riziko krádeže
5. února 2022 2:00
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz