Nařízení o intenzivním odlovu divokých prasat kvůli africkému moru platí v Libereckém kraji už pro 90 honiteb podél celé hranice s Polskem a Německem. Loni to bylo 65 honiteb, řekl ČTK ředitel Krajské veterinární správy v Liberci Roman Šebesta. Roste totiž podle něj riziko šíření nákazy. V lednu byl africký mor odhalen u divočáka uloveného v Polsku jen devět kilometrů od české hranice ve Frýdlantském výběžku. Zatím bylo podle Šebesty kvůli nařízení v regionu odloveno asi 3700 divokých prasat a dalších 66 našli myslivci uhynulých. Nákazu u nich zatím laboratoře neodhalily. Oproti roku 2020 loni stoupl odlov divokých prasat o 28 procent. V porovnání s dlouhodobým průměrem není ale o mnoho vyšší.
Intenzivní odlov divočáků kvůli moru platí v Libereckém kraji už pro 90 honiteb
2. března 2022 0:00
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz