Kraje by měly podle Senátu dostávat na úkor příjmů státního rozpočtu část poplatků z povrchové těžby hnědého uhlí, kamene a písku. Stát by pak měl část zisku z poplatků dávat především na odstranění následků po důlní činnosti. Předpokládá to novela horního zákona, jejíž návrh dnes schválil Senát. Předlohu nyní posoudí vláda a Sněmovna.
Senát: Kraje by měly dostávat část těžebních poplatků na úkor státu
3. března 2022 1:00
Obecné
Celý článek: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/senat-kraje-by-mely-dostavat-cast-tezebnich-poplatku-na-ukor-statu
Zdroj: Ekolist.cz