Generální ředitel ČEZ Daniel Beneš míní, že se v současné situaci může stát, že uhelné elektrárny zůstanou v provozu déle než firma dosud plánovala. Je podle něj také možné, že tyto zdroje budou muset po nějakou dobu vyrábět o něco více, než s čím počítaly plány na jejich postupné odstavení. ČEZ bude na tyto scénáře připraven, řekl Beneš na tiskové konferenci. Současná vláda v programovém prohlášení uvedla, že chce dokončit odklon od uhlí do roku 2033.
Šéf ČEZ Beneš: Může se stát, že uhelné elektrárny budou v provozu déle
15. března 2022 15:00
Obecné
Celý článek: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/sef-cez-benes-muze-se-stat-ze-uhelne-elektrarny-budou-v-provozu-dele
Zdroj: Ekolist.cz