Ve víře, že dělají to nejlepší, spoutali naši předkové řeku Bečvu do umělého koryta. V roce 1997 se ale Bečvou prohnala veliká voda a došlo k tomu, čemu se v ochranářském žargonu říká renaturace vodního toku. U města Osek řeka svou silou rozebrala břehové opevnění koryta a od té doby tu pomalinku pracuje na tom, aby koryto mělo zase přírodní charakter. Vzniká tu krásný meandrový zákrut, který těší přírodovědce, přidal ale starosti energetikům. Na břehu totiž stojí stožár velmi vysokého napětí.
Kdy je návrat k přírodnímu korytu řeky problém? Když na břehu stojí sloup velmi vysokého vedení
12. dubna 2022 7:00
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz