Narůstající problém s množstvím ovoce a zeleniny, které původně mělo sloužit k obživě lidí, ale nakonec se jen vrší na skládkách, je už klasickým tématem ne-udržitelnosti stávajících schémat potravní bezpečnosti. Prstem se obvykle ukazuje na řetězce supermarketů, jež mají po desítkách tun vyřazovat z prodeje výpěstky neuniformního charakteru. Je to tak ale doopravdy?
Pro koho je vlastně ošklivá zelenina problém a proč se výpěstky zemědělců vrší na skládkách?
13. dubna 2022 6:45
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz