Jaderná elektrárna Temelín zmodernizovala výměníkovou stanici druhého bloku, kterou nedávno zkušebně zprovoznila. Umožní to vyrobit víc elektřiny, roční výrobní přírůstek by měl být asi 6000 megawatthodin (MWh). Investice vyšla na několik set milionů korun. Stanice dodává teplo pro temelínský areál i pro Týn nad Vltavou, informoval temelínský mluvčí Marek Sviták.
Temelín zmodernizoval výměníkovou stanici II. bloku, vyrobí tak víc elektřiny
13. května 2022 0:30
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz