Setkání více než stovky hlav států a vlád, které od 3. června 1992 jednaly o klimatu, vstoupilo do historie jako "summit Země". Oficiálně to byla 3. Konference OSN o životním prostředí a rozvoji, výrazně přispěla zejména k popularizaci myšlenky udržitelného rozvoje. Jejím výsledkem byl mimo jiné dokument nazvaný Agenda 21. Obsahoval dlouhodobé vize o tom, jak dospět k zachování rovnováhy mezi ekonomickými a sociálními potřebami lidstva na straně jedné a přírodními zdroji a ekosystémy Země na straně druhé.
Historický "summit Země" se konal před 30 lety v brazilském Riu
3. června 2022 1:00
Obecné
Celý článek: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/historicky-summit-zeme-se-konal-pred-30-lety-v-brazilskem-riu
Zdroj: Ekolist.cz