Dvacítka obcí na Břeclavsku bude muset od konce června omezit odběr pitné vody na zalévání zahrad, napouštění bazénů nebo umývání aut. Důvodem je zvýšená spotřeba vody z vodovodu, který nyní slouží většímu množství lidí kvůli zvýšené koncentraci škodlivých dusičnanů v jednom ze zdrojů vody. ČTK to sdělila mluvčí Vodovodů a kanalizací Břeclav Eliška Windová, na situaci upozornila Česká televize.
Dvacítka obcí na Břeclavsku bude muset od konce června omezit odběr pitné vody
14. června 2022 1:15
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz