Ještě nikdy nebylo v českých mainstreamových médiích věnováno tolik prostoru energetice, jako v posledních měsících. Hlavním tématem je zdražování energií a globální bezprecedentní růst cen komodit, sekundárně potom energeticko-klimatická politika EU, zjednodušeně tzv. Green Deal. Část novinářů, komentátorů a hlavně bohužel většina politiků podlehla mrzkému kouzlu zjednodušování, které mnohdy hraničí až se šířením dezinformací. Bez znalosti problematiky a všech souvislostí tak někdy můžeme slýchat, že ,,za extrémní zdražování může Greendeal". Není to ale pravda.
Jan Fousek: Důvody růstu cen energií aneb Zjednodušováním k dezinformacím
23. červenece 2022 7:00
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz