Rybáři s hasiči v pondělí odpoledne vytáhli dalších deset tun uhynulých ryb z Dyje v nadjezí u Bulhar na Břeclavsku. Podle předsedy Moravského rybářského svazu, pobočného spolku Rakvice Zdeňka Blably budou dnes v lovení ryb pokračovat a dá se očekávat, že se naplní kafilerní kontejner ještě dvakrát, což je 20 tun. Úhyn z nedělního rána je tak ještě větší než z poloviny minulého týdne, kdy v úseku za dolní novomlýnskou nádrží až k jezu do Bulhar uhynulo 20 tun ryb. Důvodem je nedostatek kyslíku ve vodě.
The post Rybáři s hasiči vytáhli v pondělí z Dyje dalších deset tun mrtvých ryb appeared first on Naše voda.
Rybáři s hasiči vytáhli v pondělí z Dyje dalších deset tun mrtvých ryb
26. červenece 2022 11:45
Voda
Celý článek: https://www.nase-voda.cz/rybari-s-hasici-vytahli-v-pondeli-z-dyje-dalsich-deset-tun-mrtvych-ryb/
Zdroj: Naše voda