Nepálská populace tygrů bengálských se za posledních 12 let téměř ztrojnásobila, konfliktů s lidmi ale přibývá. Kvůli nárůstu počtu smrtelných útoků rostou obavy z toho, jaké dopady má ochrana těchto šelem na lidské životy, uvedl list The Guardian. Podle nejnovějšího průzkumu, který u příležitosti Mezinárodního dne tygrů zveřejnil premiér Šér Bahádur Deuba, se nepálská populace tygrů bengálských zvýšila z nejnižšího počtu 121 kusů v roce 2010 na 355 kusů. Za úspěchem Nepálu stojí potlačování pytláctví, rozšiřování národních parků a vytváření koridorů pro volně žijící zvířata ve spolupráci se sousední Indií.
Počet tygrů v Nepálu se stabilizuje, útoky na lidi ale vyvolávají obavy
31. červenece 2022 1:45
Obecné
Celý článek: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pocet-tygru-v-nepalu-se-stabilizuje-utoky-na-lidi-ale-vyvolavaji-obavy
Zdroj: Ekolist.cz