Británie zvyšuje těžbu zemního plynu ze Severního moře, což je vítaná zpráva v nejhorší krizi dodávek energie v Evropě za poslední desetiletí, napsala agentura Bloomberg. Po omezení investic a spuštění jen několika nových polí od pandemie nemoci covid-19 začali britští producenti uvádět do provozu nové vrty. To pomohlo v prvním pololetí letošního roku zvýšit těžbu o 26 procent a vývoz do kontinentální Evropy se v posledních měsících zvýšil na rekordní úroveň.
Británie zvýšila za pololetí těžbu plynu ze Severního moře o 26 procent
25. srpna 2022 19:00
Obecné
Celý článek: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/britanie-zvysila-za-pololeti-tezbu-plynu-ze-severniho-more-o-26-procent
Zdroj: Ekolist.cz