Konečné příčiny masového úhynu ryb v Odře nejsou ještě známé, ale k přírodní katastrofě vedlo vícero faktorů včetně lidského podílu, uvedla na tiskové konferenci v braniborském městečku Bad Saarow po jednání s polskou ministryní životního prostředí Annou Moskwovou její německá kolegyně Steffi Lemkeová. Uvedla, že vypouštěné látky zvýšily v řece salinitu, tedy slanost, která pak vedla k rozmnožení řas toxických pro ryby. Z Odry v Polsku a také v Německu už bylo vytaženo přes 200 tun mrtvých ryb.
K úhynu ryb v Odře přispělo vypouštění látek, řekla německá ministryně
29. srpna 2022 17:45
Obecné
Celý článek: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/k-uhynu-ryb-v-odre-prispelo-vypousteni-latek-rekla-nemecka-ministryne
Zdroj: Ekolist.cz