Teplo a elektřinu budou moci po Novém roce vyrábět i zdroje, které by jinak musely být na konci letošního roku odstaveny, případně by jejich provoz byl omezen. Umožňuje to novela emisní vyhlášky, která dnes nabývá účinnosti. Cílem opatření je snížit spotřebu zemního plynu a zajistit teplo na nadcházející topnou sezonu. Ministerstvo životního prostředí (MŽP) již dříve odhadlo, že úprava vyhlášky by mohla ušetřit přibližně 200 milionů metrů krychlových plynu.
Novela emisní vyhlášky prodlužuje provoz některých zdrojů tepla a proudu
6. září 2022 9:00
Obecné
Celý článek: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/novela-emisni-vyhlasky-prodluzuje-provoz-nekterych-zdroju-tepla-a-proudu
Zdroj: Ekolist.cz