V uplynulých 30 letech bylo nelegálně zabito více než 1,1 milionu mořských želv, píše britský list The Guardian s odkazem na novou studii amerických vědců. Mořské želvy se loví jako potrava, pro použití v tradiční medicíně a na prodej v podobě artefaktů, dekorací nebo šperků. Podle OSN je lov želv a obchodování s nimi součástí celosvětového nelegálního trhu s volně žijícími živočichy v hodnotě až 23 miliard dolarů (564 miliard Kč) ročně.
Studie: Za posledních 30 let bylo nelegálně zabito přes milion mořských želv
12. září 2022 2:16
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz