Turisté dnes poprvé po dvou měsících vyrazili na Pravčickou bránu v požárem zasaženém národním parku České Švýcarsko. Parkoviště u restaurace Klepáč bylo dopoledne plné. Na oblíbenou turistickou atrakci vyrazily stovky Čechů i cizinců, zjistil na místě fotoreportér ČTK. Výletníci se na Pravčickou bránu dostanou po ode dneška zpřístupněné cestě ze Hřenska. Kromě toho skončil noční zákaz vstupu do parku a také se otevřela stezka z Mezní Louky přes vrch Větrovec na Malou Pravčickou bránu. Z oblíbených cílů zůstanou nepřístupné soutěsky řeky Kamenice a Gabrielina stezka. Dál platí i zákaz vstupu na požářiště, sdělil ČTK mluvčí správy parku Tomáš Salov.
Turisté vyrazili na Pravčickou bránu, otevřela se po dvou měsících
1. října 2022 17:15
Obecné
Celý článek: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/turiste-vyrazili-na-pravcickou-branu-otevrela-se-po-dvou-mesicich
Zdroj: Ekolist.cz