V brněnské vodárenské soustavě, která zásobuje pitnou vodou zhruba 415 000 lidí, loni nadále mírně klesala spotřeba vody. Brněnské vodárny a kanalizace vyrobily přes 29 milionů metrů krychlových pitné vody, což znamenalo, že do Brna potrubími přitékalo každou vteřinu 928 litrů. Spotřeba klesla meziročně také už předloni kvůli covidu, vyplývá z výroční zprávy ve Sbírce listin. Při stabilním růstu tržeb, které loni činily 2,12 miliardy korun, se firma vrátila po předloňském propadu na úroveň zisku let předchozích a činil 100 milionů korun.
V brněnské vodárenské soustavě loni dále mírně klesala spotřeba vody
4. října 2022 0:15
Obecné
Celý článek: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-brnenske-vodarenske-soustave-loni-dale-mirne-klesala-spotreba-vody
Zdroj: Ekolist.cz