Velké energetické firmy v Evropě se vracejí k fosilním palivům, jako je uhlí, aby se před zimou vypořádaly s nedostatkem ekologičtějších paliv. Zejména plynu je totiž kvůli dopadům války na Ukrajině nedostatek. Například společnost Orsted dostala od dánských úřadů nařízeno, aby začala znovu vyrábět elektřinu ve třech již odstavených elektrárnách na fosilní paliva.
Velké energetické firmy v Evropě se kvůli válce na Ukrajině vracejí k uhlí
6. října 2022 10:45
Obecné
Celý článek: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/velke-energeticke-firmy-v-evrope-se-kvuli-valce-na-ukrajine-vraceji-k-uhli
Zdroj: Ekolist.cz